Top 5 labākās jaunās drāmasseriāli, kas pieejamas Latvijā

Straumēšanas seriāli pēdējos gados kļuvuši par vienu no iecienītākajiem izklaides veidiem, pateicoties savai pieejamībai, augstajai kvalitātei un satura daudzveidībai. Jaunu, aizraujošu seriālu klāsts ar katru gadu paplašinās arvien vairāk – tostarp arī dažādas drāmas žanra pārstāvjiem.

Lai arī košļājamās komēdiju un trilleru seriālu netrūkst, reizēm gribas noskatīties kaut ko nopietnāku, domāt liekošāku – kas uzdotu svarīgus dzīves jautājumus un liktu aizdomāties. Tieši tāpēc esam apkopojuši 5 mūsuprāt labākās jaunās drāmas, kas šobrīd skatāmas Latvijā.

  1. “Ozarks” (Netflix)

Ja meklējat tumšu ģimenes drāmu ar pamatīgu devu spriedzes, “Ozarks” noteikti jāskatās. Galvenais varonis – finanšu konsultants Mārtijs Bērdss ar ģimeni pēc sarežģītiem notikumiem mēģina no jauna sākt dzīvi Ozarka kalnos. Tomēr pagātne viņus neļauj aizmirst to, kas noticis iepriekš – un drīz vien Bērdsu ģimene atkal ir spiesta saskarties ar noziedzīgo pasauli… Spraiga sižeta pavērsieni, teicams aktieru sniegums un satriecoša, patiesa cilvēcība.

  1. “Puika” (Amazon Prime)

Kas notiek ar cilvēku, ja viņš visu bērnību pavada dažādās audžuģimenēs un iestādēs? “Puikā” redzam tumši nežēlīgu atbildi – galvenais varonis Frenks iziet cauri sistēmai un no cietsirdīgās izturēšanās kļūst pats par cietsirdīgu slepkavu… Tomēr viņaprāt vainojama ir sabiedrība, kas viņu padarīja par to, kas viņš ir tagad. Lieliski attēlota cilvēciskā šķautne un rūgta patiesība par bērnības traumām, kuru sekas var turpināties visu mūžu.

  1. “Nemīlētie” (Tet+)

Latvijas seriāls, kas ataino sāpīgu patiesību par attiecībām ģimenē, kurā valda vardarbība. Galvenā varone Justīne pieņem lēmumu aiziet no vīra, taču ar to viss tikai sākas – bijušais vīrs turpina terorizēt sievieti, apdraudot arī citus ģimenes locekļus. “Nemīlētie” uzdod neērtus jautājumus par sieviešu stiprumu, vardarbības ciklu ģimenēs un par to, cik grūti ir aiziet no toksiskām attiecībām.

  1. “Černobiļa” (HBO Go)

Šis seriāls, nenoliedzami, ir starp spēcīgākajiem drāmas seriāliem, kas uzņemti pēdējos gados. Tas ataino 1986.gada Černobiļas AES avārijas sekas un trauslo varas sistēmu, kas ļāva katastrofai notikt. Seriāls parāda cilvēcīgo dimensiju šajā milzīgajā traģēdijā un tās sašutinošos iemeslos. Izcils aktieru sniegums, pilnībā ievelkošs sižets un aizkustinošas dzīvību zaudējušo cilvēku likteņu līnijas.

  1. “Maid” (Netflix)

“Izkopēja” stāsta par jauna māte ar mazu bērnu cīņu pret neciešamām attiecībām ar partneri un nabadzību. Kaut arī balstīts uz patiesu stāstu, seriāls ideāli parāda, cik grūti mēdz būt izrauties no apburtā apļa un cik svarīga ir palīdzība. Pārsteidzoši pozitīvs seriāls, kas, neskatototies uz depresīvo tematiku, spēj iedvest cerību.

Pasaules mēroga straumēšanas platformas sniedz pieeju plašam augstvērtīgu, kvalitatīvu drāmaserālu klāstam, no kuriem minētie ir izceļami kā sevišķi izcili piemēri. Nebaidieties doties emocionālā ceļojumā kopā ar šo seriālu varoņiem!